BassekouKouyateNgoniBa

Звукот на три континенти на ОФФ-Фест 2015

Се ближи Офф-Фест, фестивалот кој секоја година во Скопје носи бран од бои, шаренило и звуци.

5f474d9dc608935413d98735cc151817-1000x500

ПМС сладолед кој одлично опишува како им е на жените

Графичката дизајнерка Паркер Џонс од Тексас создаде серија на етикети за сладолед наменета за една специфична целна група – жени во ПМС.

jon-snow-late-night-with-seth-meyers-600x337 (1)

Кога Џон Сноу (од „Game Of Thrones“) ќе ви дојде на вечера

Доколку сте љубители на серијата „Game Of Thrones“, тогаш сигурно овој краток комичен скеч кој беше дел од ноќното шоу на Сет Мејерс ќе ви се допадне.

the-rum-diary-filmdistric01

10 најстилски филмови од последните 10 години

Кога ќе се спомене поимот „најстилски филмови на сите времиња“, прво ни паѓаат на памет култните класици како „Dr. No“, „The Talented Mr. Ripley“, „The Graduate“ или пак „Breakfast at Continue reading