s

Перо Антиќ приведен во Њујорк, кошаркар на Индијана прободен

Македонскиот кошаркар, Перо Антиќ кој игра за Атланта Хокс бил приведен во средата во клубот „1 OAK“ во квартот Челзи во Њујорк по тепачка во која биле прободени кошаркарот на Continue reading

??????????????????????????????

Фото на денот: Стариот град Котор

Сите кои некогаш го посетиле Котор, знаат дека станува збор за бисер на црногорското крајбрежје. Фотографијата на Елиа Локарди совршено го доловува овој момент, создавајќи желба за што поскоро да го посетите овој град. Continue reading

NpnD69d

Маестрално декорирање на канцеларија за само еден ден

Доколку работите за креативна агенција, ќе очекувате работите кои ве опкружуваат да бидат инспиративни и несекојдневни самите по себе.

Veligden fb cover

Хуманитарен креативен Велигден во Рамстор за децата од домот 11 октомври

По повод Велигден, утре (09.04) во Рамстор ќе се одржи голема хуманитарна креативна работилница за боење на уникатни велигденски јајца.

DoveBeautiful-637x349

Моќно видео на „Dove“: Прекрасни или просечни?

Според истражувањето спроведено од страна на Dove, 95% од жените не би се опишале себеси како прекрасни, иако дури 80% од нив изјавиле дека сметаат дека има нешто прекрасно во Continue reading

big_thumb_31971178292e94517bb6cbb56f268937

Зошто цвеќињата се подобри од кафе наутро?

Постои одговор за оние денови кога ама баш не ви се станува од кревет и го мразите сиот свет и за баксуз песната која ептен ве нервира не престанува да Continue reading