Screenshot_1

3 креативни начини за декоративно да ги поставите салфетките

Доколку очекувате во скоро време повеќе гости во вашиот дом, потрудете се да го направите оригинален и забавен секој мал детаљ.

SONY DSC

Фото на денот: Во заробеништво

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/04/75492467d796dd39a03b25d82e133ba6.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″][/vc_column][/vc_row]

4112

23 места во светот каде е супер страшно да погледнете надолу

Доколку се плашите од височина, можеби е и попаметно веднаш да преминете на наредната статија.

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

11 култни чевли од легендарните филмови

За да ги претставиме класичните и секогаш модерни чевли ќе се потсетиме на најнезаборавните филмски моменти во кои чевлите оставија белег во модната индустрија – од магичните чевли на Дороти Continue reading

4265ed1b-c093-43c8-a6ab-2d1dbd093GLGL-1000x500

Фотографии кои сведочат за пренаселеноста и загадувањето на планетата

Оние кои се занимаваат со заштита на животната средина веќе одамна знаат дека овие зборови изгубија секаква смисла!

maxresdefault

Запознајте го Чарли од Скопје – папагалот што зборува

Познато е дека папагалите ги повторуваат звуците кои се создаваат во неговото опкружување. Така, доколку тие растат во близина на луѓе, можат да поднаучат и по некое зборче. Чарли, папагалот Continue reading

Fotolia_64106213_Subscription_XXL_0

3 рецепти со топла вода за здравје, виталност и совршена линија

Сигурни сме дека ви е позната препораката од докторите и нутриционистите дека секое утро треба да пиете чаша топла вода на празен стомак.