Dragon-Header

Game of Brands: Реклами инспирирани од позната серија

Додека сме во исчекување на премиерата на петтата сезона на „Игра на престоли“ можеме да уживаме во најразлични креативни изработки инспирирани од серијата.

qasr-al-farid-the-lonely-castle-wcth01

Неверојатниот пустински замок Каср ал-Фарид

Неверојатниот напуштен замок Каср ал-Фарид се наоѓа во срцето на пустинскиот пејсаж во североисточна Саудиска Арабија.

20150401192440-google-pacman-maps

Играјте „Пакмен“ низ улиците на Скопје

Американскиот интернет гигант „Гугл“ одлучи да ги спои добро познатата видео игра „Пакмен“ и својата апликација „Гугл Мапс“.

MTI5MTk4NjIyMjM4NjEwNzA2

19 рајски базени на покрив

Без разлика на тоа дали станува збор за прекрасен модерен дом или пак за хотел со пет ѕвезди, капењето во базен на самиот покрив е луксуз кој ретко кој има Continue reading