Mixed-Chocs-chocolate-33338405-1366-768

Чоколадото ги подобрува математичките способности

Научниците докажаа дека менталната аритметика може да ви биде полесна откако ќе изедете чоколадо.

gfjjdk

20 неверојатни хартиени ламби кои можете и вие да ги направите

Доколку во вашиот дом се наоѓаат вишок парчиња од украсна хартија, време е да ги претворите во креативна задача.

o-BRADLEY-COOPER-facebook-1000x500

Познатите ги имитираат познатите: 10 најдобри клипови

Во последно време холивудските ѕвезди се натпреваруваат во настојувањата да ја импресионираат публиката со своите имитации на колегите.

robinsoncrusoe-hotel-wcth01

Неверојатниот Робинзон Крусо Хотел во Бали

Ако сакате да го искусите она што го искусил Робинзон Крусо, но на многу полуксузен и еколошки нашин, тогаш ова место е за вас.

PicMonkey Collage

3Д коцки мраз кои од вашиот пијалок прават ремек-дело

Нема сомнеж дека Јапонците се генијалци кога станува збор за маркетинг. Ова можеме да го забележиме и по совршено извајаните 3Д коцки мраз, кои ја доловуваат драматичната природа на Виски Continue reading

IMG_1857(1)

Направете слатки банани со путер од кикиритки запечени во рерна!

Денес со вас споделуваме еден интересен рецепт со кој ќе ги израдувате домашните, а нема да ви одземе повеќе од 15 минути.