fucking-good-ideas-rocket-bikes-rintendo-68196

Необични велосипеди кои веднаш ќе ве освојат

За љубителите на велосипеди, првите сончеви зраци значат само едно нешто: вадење на стариот пријател од подрумот, и подмачкување на ланците.

picmonkey-collage40-1000x500

Тренд: женски костими за капење за 2015 година

Во пресрет на летните високи температури, гласните бранови и топлиот песок  време е да ги разгледаме годинашните трендови на костими за капење.

1507998_10155417421410385_2405327828868452897_n (1)

Фото на денот: Квечерина во Струга

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/04/1507998_10155417421410385_2405327828868452897_n-1.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]Струга, еден од најубавите градови во Македонија. Фотографијата е дело на Фатон Мурати.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Screen-Shot-2015-04-02-at-1.44.48-AM-620x421

И ние сакаме ваква првоаприлска шега

Никој не би сакал средe ноќ да го разбудат еден куп луѓе, со гласна музика, психоделични светла, скокајќи на креветот и фрлајќи му разни хартии врз него.

video-undefined-273225AA00000578-242_636x358

Три убавици и генијален музички времеплов

Овие девојки веќе еднаш не убедија дека се генијални со нивниот необичен перформанс во автомобил на познатата „Bohemian Rapsody“, со која воедно ги освоија симпатиите на јавноста.

MTI5MTc1OTQ4MzAxMDI3MzM4

Магичен перформанс кој плени со емоции

Хаканаи се нарекува кореографскиот перформанс во кој танчерот се движи во согласност со сликите кои го опкружуваат.

list_image1

Денеска е 2-ри април, светски ден на аутизмот

Во 2007 година ОН го прогласија втори април за Светски ден на аутизмот и целта е будење на јавната свест за постоење на аутизмот и негово рано дијагностицирање.