office-stil-1000x500

Бидете „модна шефица“ на работното место

Во текот на зимата веројатно повеќе се грижевте да ви биде топло, па во согласност на тоа носевте повеќеслојна гардероба која е повеќе функционална отколку стилизирана.

Beckham_and_Corden_3250440b-660x411

Дејвид Бекам во лажна реклама за долен веш

Водителот на популарната „Late Late Show“, Џејмс Корден успеа да го наговори Дејвид Бекам заедно да направат урнебесен спот во рамките на кампањата за новата линија долна облека за мажи Continue reading

33-660x359-660x359

100 години фитнес – ретроспектива на женските вежби

Додека се потите во некоја фитнес сала со надеж дека ќе го согорите чоколадниот колач поради кој веројатно имате грижа на совест и 300 грама повеќе, дали се прашувате како Continue reading

MTI5MDAyMzgzODQwNjgwNDE0

Спуст со велосипед од Хималаите

Маркетинг тимот на Mercedes-Benz има навистина премногу стил, а доказ за тоа е и ова возбудливо видео кое вклучува спуштање со велосипед од Хималаите.

17207_8_630x0

Чај од ленено семе – чудотворен за кожа, коса и добра линија

Речиси и да нема припадничка на понежниот која барем еднаш во животот немала проблеми со килограмите.

Screenshot-2015-03-31-at-2.22.35-PM

„Google Panda“ е првоаприлска шега која посакавме да е реалност

Уште на самиот праг на месецот април, јапонскиот „Google“ го презентираше на јавноста продуктот кој очигледно го подготвувал веќе извесно време.