11169006_948338658544875_215900655_n

Детскиот роман „Нино во тајниот свет на шумата“, од агол на авторката Маре Кежароска

Романот „Нино во тајниот свет на шумата“ на Маре Кежароска е дело посветено на најмладите читатели – децата.

Cody-Townsend-descenso

Коди Таунсенд – човекот кој му даде ново значење на зборот „екстремно“

Нашите редовни читатели знаат за нашата опсесија со екстремни активности но, спустот на Коди Таунсенд прикажан во видеото подолу, му дава сосема ново значење на зборот „екстремно“.

?????????????????????

Совршен дневен план за губење на килограмите без мака

Губењето на вишокот килограми не подразбира мачење, одрекување од омилената храна и повеќечасовно препотување во фитнес центар 3-4 дена неделно. 

unnamed

Распеан мај во Рамстор: Серија бесплатни концерти

Трговскиот центар Рамстор денес ја најави најновата кампања која го носи името “Рамстор Мол свири“ која ќе опфати серија на бесплатни концерти.

cloud-9-fiji-floating-bar-in-the-middle-of-the-ocean-2

„Cloud 9“ – егзотично парче рај сред водите на Тихиот Океан

„Cloud 9“ е пловечко парче рај кое се наоѓа во непосредна близина на главниот град на Фиџи, Вити Леву.

adsad-1000x500

Улична герила: Црта пениси на дупките на улиците

Уличниот уметник познат под името „Wanksy“ најде начин да ги поттикне надлежните побрзо да ги закрпат дупките на патиштата.

bobbypins-gold

Одлични трикови со шноли кои ќе ви го олеснат животот

Шнолите се еден од најдобрите изуми на човештвото и веруваме дека повеќето од вас се сложуваат со оваа констатација!

lace1(1)

Чипка ефект: Претворете го мебелот во бајковита приказна

Доколку во вашиот дом се наоѓа некое старо парче мебел кое во потполност ја изгубило својата убавина, дадете му уште една шанса.

the-dancing-transmission-tower

Фото на денот: Далноводот кој танцува

Оваа прекрасна уметничка инсталација која се нарекува „Zauberlehrling“, реставува 35 метарска метална скулптура во облик на танцувачки далновод.  Continue reading