dia-de-los-muertos-day-of-dead-makeup-photography-las-muertas-tim-tadder-6-1000x500

Las Muertas: Смртоносни убавици позираат во шарена посвета за Денот на мртвите

Mictecacíhuatl е божица на подземјето во ацтешката митологија која била жртвувана веднаш по нејзиното раѓање.

space-station-fulllbleed

Како живеат астронаутите на Меѓународната вселенска станица?

Дали некогаш сте се запрашале каков е животот таму горе, на Меѓународната вселенска станица (ISS), каде што владее бестежинска состојба.

20d68c77a63c018bc59df097b24f59ad_large

Внимавајте на овие измамнички кои ги демнат туристите во Париз

Доколку некогаш сте имале прилика да го посетите прекрасниот Париз, тогаш сигурно сте поминале во близина на Ајфеловата Кула.

photo 1

„Cloud Town“ – уникатен звук на домашната музичка сцена

Во последно време се поретко гледаме свежи бендови кои можат да се пофалат со посветеност, инвентивност и креативност.

57437030_gaddafi_223581c

10 работи кои не ги знаевте за Гадафи и неговото владеење

Веројатно првите асоцијации кои ви паѓаат на памет кога ќе слушнете за Муамер ел-Гадафи се тиранин, диктатор и терорист.

Teletubbies-in-Black-White-Look-Like-A-Horror-Show__700

Црно-бели Телетабиси се најстрашното нешто што сте го виделе

Неодамна, на интернет се појави страшна црно-бела фотографија од ликовите на детската емисија Телетабиси и сите кои ја видоа се среќни што емисијата се појави во ерата на телевизијата во Continue reading

picerii-vo-skopje

10 места во Скопје каде може да се најде највкусна пица

Пица, можеби најомилениот и глобално најпроширениот рецепт во светот, е подеднакво популарен и во нашите краишта.