photo 1

„Cloud Town“ – уникатен звук на домашната музичка сцена

Во последно време се поретко гледаме свежи бендови кои можат да се пофалат со посветеност, инвентивност и креативност.

57437030_gaddafi_223581c

10 работи кои не ги знаевте за Гадафи и неговото владеење

Веројатно првите асоцијации кои ви паѓаат на памет кога ќе слушнете за Муамер ел-Гадафи се тиранин, диктатор и терорист.

Teletubbies-in-Black-White-Look-Like-A-Horror-Show__700

Црно-бели Телетабиси се најстрашното нешто што сте го виделе

Неодамна, на интернет се појави страшна црно-бела фотографија од ликовите на детската емисија Телетабиси и сите кои ја видоа се среќни што емисијата се појави во ерата на телевизијата во Continue reading

picerii-vo-skopje

10 места во Скопје каде може да се најде највкусна пица

Пица, можеби најомилениот и глобално најпроширениот рецепт во светот, е подеднакво популарен и во нашите краишта.