10985194_10152826301188651_1216984895676438628_n

Фото на денот: Убавините на Македонија

Ова е патот кој води од Јанче кон Галичник. На фотографиите совршено се уловени убавините на западна Македонија. Рај за очи и мелем за душа. Автор на фотографијата – непознат. Continue reading

fashion street style floral prada purse bag light blue black flowe dress print on print cococozy street tommy ton style dot com (1)

Модели на чанти кои ќе се носат оваа пролет

Пролетта веќе пристигна, па ако уште не сте се подготвиле за оваа сезона погледнете што препорачуваат дизајнерите кога станува збор за чантите. 

Rio-de-Janeiro-Garden5-980x651

Фото-прошетка низ ботаничката градина во Бразил

Прекасната ботаничка градина во Рио де Женеиро, Бразил, била изградена во 1808 година од страна на кралот Џон VI од Португалија.

the-disposable-income-of-people-in-every-country-of-the-world-in-one-fantastic-infographic-1000x500-1000x500

Колкави се платите ширум светот?

Ако планирате да ја напуштите татковината засекогаш или привремено, сигурно ќе ве интересира каква е економската состојба во земјата за која сте се одлучиле.

unnamed

Свадбена прослава во Рамстор

Во Рамстор Мол на големо се прават подготовки за големата свадбена прослава која како што дознаваме од неофицијални извори од трговскиот центар ќе се одржи по Велигденските празници.

MTI5MDA0NDA3MDM4Nzc2NTk0

20 правила за учтивост кои секој маж треба да ги знае

Делот каде се соединуваат шармот, харизмата и доброто воспитување се нарекува човечки манири.

MTI5MDIxNDI0NzczMDIzNzU0

Кул кафуле во ЛА ве пренесува во 80-те

Кога браќата Хјустон („The Huston Brothers“) ќе се решат да направат нешто, дефинитивно не се откажуваат додека не го направат како што треба.