ee908e2b7ec6edce091420e827b258ec

Фото на денот: Лет со балони

Прекрасна фотографија која ги прикажува балоните кои лебдат над небото во Кападокија, Турција, Авторот на фотографијата, Стенли Чен, го споредува ова место со сцените од култната триологија „Господар на прстените“. Continue reading

c_4_foto_1299603_image-2-1000x500-1000x500

Скокалница над Осло претворена во пентхаус

Познатата компанија „Airbnb“ која на патниците им ја олеснува потрагата по сместување низ целиот свет, неодамна објави наградна игра, а првата награда е едно ноќевање на врвот на ски-скокалницата Холменколен.

maxresdefault

Навидум обично комбе се трансформира во удобен камп

Кампувањето е секогаш забавно искуство, под кое најчесто се подразбира спиење во шатор, удобно сместени во вреќа, далеку од цивилизацијата.

y3kUmSM

Изложба за слепите лица

Прадо музејот во Мадрид, Шпанија, неодамна отвори нова изложба наречена „Touch The Prado“, која ги поканува слепите лица да ја посетат и да уживаат во допирот на некои од најпознатите Continue reading

20-Most-Incredible-Living-Rooms-6

24 простории кои го креваат луксузот на повисок левел

Уживаме во можноста да „копаме“ низ интернет просторот барајќи спектакуларно уредени домови, а добрата вест е што постојат бесконечно многу.

IMG_8041

Нутела мафин во чаша, готов за 3 минути

Доколку се разбудивте со огромна желба да внесете нешто благо во вашиот организам, ние имаме одлична идеја која ќе го реши вашиот проблем.