10306731_10204288516801429_2746250485341941168_n

Интервју со Кирче Ристевски: Оној кој е доволно мотивиран, се согласува на сите предизвици

Младиот Битолчанец Кирче Ристевски, е продукт на школата на фудбалскиот клуб „Пелистер“, и  од најрана возраст е во постојан стремеж кон нови успеси и предизвици.

danny-mcaskill-solar-eclipse-isle-of-skye (1)

Фото на денот: E.T. во Шкотска

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/03/danny-mcaskill-solar-eclipse-isle-of-skye-1.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]На оваа фотографија е прикажан скокот со велосипед на Дени МекАскил, уловен од објективот на фотографот Рутгер Continue reading

pixel.mk-oruzhje-za-masovno-opismenuvanje-20690

Аргентинец и објави војна на неписменоста со помош на тенк со книги

Раул Лемесоф е жител на Аргентина кој на Светскиот ден на книгата (5 март) одлучил да направи неверојатно благородна и генијална услуга на неговите сограѓани.

20299-95f58g

Овој златен ретривер не знае да фаќа храна

Сопственикот на овој златен ретривер направил урнебесна успорена видео компилација од неговите неуспешни обиди да ја дофати храната која ќе му ја фрли.

Allergutendinge1

Неверојатна пренослива куќарка за гламурозно кампување во природа

Гламурозното кампување или „глампингот“ веќе неколку години е во тренд за оние кои сакаат да уживаат во природата и истовремено да ги имаат удобностите како во сопствениот дом.

61-660x411

Кога Пол Смит се замеша во изгледот на Land Rover Defender

Пол Смит, еден од најпознатите дизајнери во Велика Британија, го креираше изгледот на овој прекрасен и разнобоен Land Rover Defender.

maxresdefault(19)

Кремасти и фини – принцес крофни

Принцес крофни – слатки кои нè враќаат во детството и деновите кога едвај чекавме да ја посетиме баба знаејќи дека ќе ни ги приготви овие вкусни колачи.