Screen-Shot-2015-03-23-at-7.43.10-AM-660x410

Најновиот „Louis Vuitton “ часовник е вистинско уметничко дело

На саемот за часовници и накит во Швајцарија, „Baselworld 2015“, беше претставен уникатниот и воедно еден од најубавите часовници на „Louis Vuitton “, едноставно наречен „Escale Worldtime“.

PicMonkey-Collage1-1000x500

Инспирација за идните „бохо“ невести

Ако планирате оваа пролет да го кажете судбоносното „да“ и да ги отворите вратите на заедничкиот брачен живот, можеби треба да размислите за големиот тренд кој од сезона во сезона Continue reading

unnamed (5)

Бесплатен концерт на мандолинскиот оркестар на МКЦ

Tрадициналниот годишен концерт на Мандолинскиот оркестар на Младинскиот културен центар – Скопје, ќе се одржи на 25 март (среда), во 20:00 часот, на сцената на кино „Фросина“ во Младинскиот Културен Continue reading

inner

„Inner Wheel“ ги израдува лицата со Даунов Синдром

Inner Wheel клубот од Скопје ја продолжи низата на општествено одговорни активности преку поддршка на танц фестивалот под мотото „Имам можности, имам избор“.