PicMonkey Collage

Нова ексклузивна колекција на H&M

Колекциите „Conscious Exclusive“ на H&M од година во година изгледаат сè подобро, па многу луѓе со нетрпение чекаат да видат што ни подготвил шведскиот текстилен гигант за оваа сезона.

BaconSalt_spoon

Направете домашна сол со вкус на сланина

Ако го сакате вкусот на сланина, но не сакате да внесувате премногу масти тогаш направете го овој феноменален зачин со вкус на сланина кој ќе го употребувате во сите солени Continue reading

Screen-Shot-2015-03-20-at-8.03.07-AM-660x658

Инстаграм профилот на Крис Баркард ќе ве направи љубоморни

Што работи Крис Баркард? Патува насекаде низ светот, и ги фотографира најкул работите кои еден човек може да ги направи.

impressive-metro-subway-underground-stations-17

20 најубави метро станици во светот

Кога ќе помислиме на внатрешноста на метро станиците, првите работи кои ни паѓаат на памет се нечистотија, отпад и непријатен мирис.