picmonkey-collage18-1000x500-1000x500

NikeLab x sacai: Нова колекција на женска спортска облека пролет/лето 2015

Соработката на „NikeLab“ со „sacai“ доведе до една интересна колекција за пролет/лето 2015 која е толку добра што веднаш ќе го промените мислењето за спортската облека.

xj4OtL0

Мурали кои ќе ве одведат во друга димензија

Креативниот германски уличен уметник, познат под псевдонимот „1010“, е креаторот на овие неверојатни мурали кои изгледаат како футуристички порти кои водат кон некоја друга димензија.

e1cc8460-1372-4405-b4c3-9a58eb5ad58c-1020x758-660x490

Колку љубов е премногу љубов?

Германската уметница Катја Кемниц создаде интересен проект во кој фотографира плишани играчки кои се тукушто купени и неколку години потоа откако преживеале вистинска „љубовна тортура“.

how-to-remove-black-heads-at-home-3

Домашна маска со јајце против акни

Луѓето со проблематична кожа се во постојана потрага кон нови и скапи препарати кои ќе им помогнат во борбата со мозолчињата, црнките и нечистотиите на лицето.

bitchy-resting-face-sheep-cat-albert-3-605x605

Запознајте го Алберт, лутото маче со крзно на овца

Постојат луѓе (а очигледно и животни) чиј лик речиси секогаш изгледа намуртено, без разлика на тоа како одвнатре се чувствуваат.

556a97e3a327d87c339a96ad3945afa7

Чоколаден колач без брашно и без печење готов за 10 минути

За денеска ви прикажуваме еден навистина едноставен и брз колач, идеален доколку сакате некого да импресионирате.