486301_275284935925878_1688408892_n

Фото на денот: Убавините на Осогово

Нашата прекрасна Македонија отсекогаш имала со што да се пофали. Прекрасни планини, реки, езера и ливади во изобилие… Волшебна природа. Фотографијата која ви ја прикажуваме денеска, ги доловува убавините на Осоговските Планини, кои се секогаш добра идеја за посета. Continue reading

posteri

Редизајнирани постери од времето на Југославија

На еден од најпопуларните светски интернет магазини, „Bored Panda“, беа објавени фантастичните илустрации на Зоран Кардула, посветени на некогашните постери од времето на Југославија.

chocolate-desser-that-blooms-like-a-flower-011-677x317

Неверојатен чоколаден десерт кој расцветува

Готвачот Хоаким Суса кој работи во еден ресторан во Португалија создаде магичен чоколаден десерт кој цути како цвет кога ќе го прелиете со топол крем.

luksuz-automobili-bentley-kabriolet_99

Bentley Grand Convertible – дефиниција за луксузно возење

Визијата на совршен, убав и луксузен автомобил е одлично претставена во овој Bentley Grand Convertible концепт.

Hip-Hop-Stars-Classical-Paintings_0-640x401

Хип-хоп ѕвездите како класични уметнички дела

Еден корисник на „Tumbr“ добил интересна идеја да ги споредува денешните хип-хоп артисти со класични уметнички дела направени пред 16-от век.

anonymous-gummy-bag-of-dicks-by-mail-1

Нова поштенска одмазда: Испорака на мини-пениси

Неодамна низ интернет просторот можеше да се наиде на необична вест, за компанијата која врши испорака на коњски измет пред вратата на вашите непријатели (shitexpress).

p00yp3yx

Што се случува кога ги „пукате“ прститe и колку е ова здраво?

Дали спаѓате во онаа група на луѓе кои имаат навика да ги испукуваат прстите (или останатите делови од телото)?

unnamed

Елеганција и префинетост во новата колекција на „Oxette“

Светскиот бренд за накит „Oxette“ ги претстави највпечатливите аксесоари за сезоната пролет/лето 2015 година.