4629470546_99e5204597_o

24 причини поради кои пролетта е најубавото годишно време

Погледнете ги овие 24 прекрасни пролетни пејсажи кои докажуваат дека пролетта е навистина најубавото годишно време: Островот Акдамар, Турција Планинскиот венец Татри, Полска Ванкувер, Канада Бурен, Холандија Националниот парк Раиниер, Continue reading

niz8oh5fq71r51tcxqmr

Први фотографии од Јагуар ХФ

Британската компанија „Јагуар“ објави први фотографии од новата генерација на моделот ХФ, што премиерно ќе биде претставен на претстојниот Саем на автомобили во Њујорк.

maxresdefault

„The Walking Dead“ раскажанa како 8-битна видео игра

Екипата на CineFix објави новo издание од „8-bit Cinema“, во кое се прераскажани првите две сезони на телевизиската серија на „The Walking Dead“ како 8-битна анимирана видео игра.

maxresdefault

Направи сам: Светилка-облак во вашиот дом

За сите љубители на „направи сам“ проектите, денеска ви прикажуваме еден навистина кул изум, кој со малку напор и труд можете да го направите и самите.