kajmakovski

Погледнете го видеото за евровизиската песна на Кајмаковски

Денеска на „YouTube“ беше објавен спотот на Даниел Кајмаковски за песната со која на 19 мај ќе не претставува на Евровизија.

addf5bee79a17aab5193bb0e61bb3aa3

Фото на денот: Тунел до небото

Изградена во периодот помеѓу 13 и 14 век, прекрасната ренесансна палата, Палацо Векио, претставува една од најубавите градби во Фиренца. Оваа прекрсна црно-бела фотографија е снимена во една од просториите на објектот, а нејзин автор е Марсело Паскарела. Continue reading

pes-1000x500

Disco Dog – првиот паметен елек за кучиња на Kickstarter

Модата за кучиња не е ништо ново, но технологијата погодна за носење досега беше повеќе или помалку резервирана само за луѓето.

Top-10-Tiny-Countries-Grenada4-740x555

Топ 10 мали земји вредни за посета

Малкумина се спремни да истражат за тоа колку многу мали и непознати земји постојатво светот, кои се вредни за истражување еднакво колку и главните светски туристички атракции.

citroen-39

Цитроен кабриолет од 1939-та продаден за 612.400 евра

Автомобилот од типот „Citroen Traction“ кабриолет произведен во 1939 година е продаден за неверојатни 612.400 евра.

Untitled-213-650x325

Сникерс торта

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]Доколку сте обожавател на незаменливите Сникерс чоколади, зошто да се мачите и да трошите пари купувајќи ги едно по едно.Направете си цела торта. Еве како: Состојки: Continue reading