tumblr_ndvd3vsapD1qz872lo1_1280

Лустер кој го менува изгледот на целата просторија

Оваа ласерски исечена црна дрвена коцка, претворена во џиновски лустер, е креација на Пакистанката Анила Куајам Ага.

Halle-Berry---5th-Avenue-Collection-Filming--14-560x921

Чудотворниот ѓумбир – зачин и лек

Последниве неколку години ѓумбирот стана исклучително популарен и број 1 препорака од нутриционистите, докторите и професионалните готвачи.

Modri fantazii - Korica-predna

Промоција на „Модри фантазии“ на Снежана Стојчевска

Во понеделник, 16. март во Планетариумот на МКЦ со почеток во 20:00 часот, ќе биде промовирана новата поетска збирка на Снежана Стојчевска насловена „Модри фантазии“ во издание на Темплум.