132549464-540x320

Популарното „Фолксваген“ комбе го прослави 65-от роденден

Германскиот производител на автомобили „Фолксваген“ прославува 65 години од почетокот на производството на познатиот модел „Typ 2“.

6302634-3x2-700x467

Први фотографии од новоформираниот вулкански остров Тонга

Не се ни сомневавме во магијата на природата, а новоформираниот вулкански остров Тонга е само уште една потврда за нејзините моќи.

karikaturaVino

Отворена изложба на карикатури во Скопје

Од денеска до 20. март во галеријата „Остен“ ќе бидат изложени дигитални карикатури од 44. Светска галерија на карикатури Скопје 2014.

20867987455004bdb6a7b8870846831_640x428

Три оброци на ден се штетни за организмот?

Прескокнувањето на оброците би можело да има благотворно дејство на општата здравствена состојба од вообичаената навика во исхраната, тврдат експерти.

kirstenbosch-tree-canopy-walkway-cape-town-south-africa-1

Долга прошетка над дрвјата во Африка

Овој мост, самиот по себе, е дефинитивно доволна причина за да добиете желба да ја посетите Јужна Африка.