Air_1

Фото на денот: Екстремен скок

Неверојатна фотографија направена со GoPro камера го покажува небото над Мајами. Фантастично искуство за сите адреналински фанатици. Автор на фотографијата е Ралф Тарнер.  Continue reading

kurt-cobain-660x330

Погледнете го трејлерот за документарниот филм за Курт Кобејн

По премиерата на фестивалот Санденс, на интернет се појави трејлерот за документарниот филм за Курт Кобејн „Montage of Heck“ кој на 4 мај ќе биде прикажан на американскиот канал HBO.

unnamed

Промоција на „Северно од сонцето“ на Бранислав Ѓорѓевски

Вечерва, со почеток во 20:00 часот, во Кафе МКЦ, ќе се одржи промоција на книгата раскази „Северно од сонцето“ од Бранислав Ѓорѓевски.

6a00d8358081ff69e20168e5ddf801970c-800wi

Согорете ги калориите со помош на овој напиток со јаболков сок

Добро е што се трудите да го контролирате апетитот и да се ослободите од вишокот килограми, но не би било лошо да имате и ефикасен сојузник.

urban-treehouse-green-architecture-25-verde-luciano-pia-turin-italy-3

Урбана зелена зграда за заштита од врева и загадување

Лучиано Пиа, архитект од Италија, има прекрасна визија за тоа како луѓето и природата треба да живеат сплотени.