dtv-shredder-all-terrain-vehicle

Мини тенк кој се вози како скејтборд

[vc_row][vc_column][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]Ова мало теренско возило, наречено „DTV Shredder“ може да се вози по буквално сите сурови површини кои можат да ви паднат на памет.

smithsonian-photo-contest-finalists-2015-221__880 (1)

Фото на денот: Весели будисти

Оваа прекрасна фотографија од три дечиња кои трчаат низ необичните бетонски линии на пагодата Хсинбјуме во Мјанмар, е дел од натпреварот на магазинот Смитсонијан, и е воедно нашиот фаворит. Доколку сакате да ги погледнете и останатите фотографии, клик тука. Continue reading

smithsonianannualphotocontest08

Погледнете дел од финалистите на фото-натпреварот на „Смитсониjан“

Веќе 12 години магазинот „Смитсонијан“ одржува фото натпревар на кој можат да се видат неверојатни фотографии.

2681C42800000578-2988170-image-m-50_1426000822459

Изненадување на ревијата на Валентино: Зулендер и Хансел најавија продолжение

Погодете кој друг го привлече вниманието на Модната недела во Париз?