VanGoghSelfPortrait1889-90OrsayAA web

10 интересни факти за животот на Винсент ван Гог

Винсент ван Гог е еден од најпознатите уметници во историјата, оставајќи зад себе бројни слики кои денес се сметаат за прекрасни ремек-дела.

weihnachtsmarkt_hamburg-1920x1200

10 градови во Германија кои вреди да се посетат

Доколку имате желба да патувате во блиска иднина, но се уште се немате одлучено каде, Германија нуди широк избор на градови кои вреди да се посетат.

seen-on-badchix-pornstars-read-mean-comments-01-750x400

Порно ѕвездите читаат злобни коментари

Инспирирани од скечевите во емисијата на Џими Кимел, каде славните личности читаат злобни твитови за себе, YouTube каналот „4YallEntertainment“ одлучи да направи нешто слично.

DmpzP4n

Вознемирувачки и нецензурирани уметнички дела кои се одраз на современото општество

На прв поглед, шарените илустрации на шпанскиот уметник Gunsmithcat изгледаат невино, додека не ги погледнете одблизу.

slice-of-flourless-chocolate-cake2

Фантастичен чоколаден колач од само три состојки

Убедливо најдобри слатки се оние кои брзо и лесно се подготвуваат, не бараат некои посебни кулинарски вештини и кои истовремено се вкусни.