xJapans-Sex-Hotels-Cater-To-Every-Kind-Of-Weird-Fetish.jpg.pagespeed.ic.y3LKD-NXBZ

Поглед во ексцентричните јапонски секс-хотели

Скриени меѓу прометните улици на градовите во Јапонија се наоѓаат бројни љубовни хотели – удобни и често ексцентрични локации за дискретни сексуални средби.

christoph-niemann-1000x500

Креативни илустрации создадени во комбинација со секојдневни предмети

Илустраторот Кристоф Ниман е полн со креативност – кога не црта илустрации за Њујорк Тајмс и други престижни весници, тој создава духовити и паметни цртежи користејќи ги секојдневните предмети како Continue reading

11043068_10206380387614927_2607883759784057331_n

Фото на денот: Тмурно-шарено Скопје

Оваа интересна фотографија го прикажува главниот град од аголот на сепарињата на градскиот парк. Оттука може да се видат празните улички и снежното Водно. Автор на фотографијата е Александар Цветковски. Continue reading

Elie_Saab_fall_winter_2015_2016_collection_Paris_Fashion_Week1

Последната модна бајка на Ели Сааб: Есен-зима 2016

Во тек е париската модна недела, а како и вообичаено, Ели Сааб е еден од дизајнерите кој најмногу го привлече вниманието на љубителите на модата.

Screen-Shot-2014-07-03-at-12.52.46-PM-660x496

Мара Тајген – поатрактивна верзија од Меган Фокс

Без разлика дали е бринета или блондинка, таа важи за една од девојките со најжешки Инстаграм профили.

Screen-Shot-2015-02-05-at-10.35.59-PM-660x942

Луксузен апартман сокриен во стара саат-кула во Њујорк

Лоцирана во Бруклин, Њујорк, веднаш до мостот Менхетен, некогашната саат-кула е изградена во 1915-та година.