book-inspired-jewelry-69

Совршен накит за љубителите на книгите

Не ретко се случува читателите да се поврзат со книгите на некое подлабоко ниво. Кога доаѓа до ваква ситуација, оваа поврзаност не завршува само со читањето на книгата.

picmonkey-collage8-1000x500

Kanye is Fashion: Инстаграм профил кој ќе ве насмее до солзи

Кание Вест – рапер, моден креатор, стилист на Ким Кардашиан е феномен на поп културата кој или го сакате или го мразите.

article-2323401-19BC7F07000005DC-906_964x643

Видео покажува колку ниско слетуваат авионите над Махо

Огромен број туристи секојдневно доаѓаат во посета на плажата Махо на карипскиот остров Сент Маритн, за да уживаат во несекојдневната перспектива на авионите кои слетуваат.