Dolce-e-Gabb-RF15-3011-790x525

Долче и Габана го слават мајчинството!

Познатата италијанска модна куќа на Миланската модна недела претстави колекција за сезоната есен/зима 2015/16 под наслов „Viva La Mamma“ која предизвика вистинска еуфорија и воодушевеност.

3d-abstract_widewallpaper_reflection_54305 (1)

Фото на денот: Магична рефлексија

На оваа фотографија е прикажано градското собрание на Хановер, Германија. Градот се наоѓа во долината на Лајне на преминот помеѓу долносаксонските ридови и Северногерманската Низина. Положбата и географските услови на Хановер му овозможиле развој од средновековно село до голем град. Continue reading

maxresdefault

Најновата реклама на Шкода си поигрува со вашиот ум

Рекламите за автомобили секогаш воодушевуваат со својот квалитет и креативност, но маркетинг тимот на Шкода Фабиа успеа да си поигра со умот на гледачите како никој претходно.

xthe-shire-lord-of-the-rings-the-hobbit.jpg.pagespeed.ic.INcu8hvLU4

10 напуштени и заборавени филмски сетови кои може да се посетат

Благодарение на напредокот во технологијата, во филмските студија дигитално се создаваат најразлични егзотични средини и локации кои се користат во одредени сцени.

Father-and-son-team-creates-gorgeous-turntables-from-the-cross-section-of-trees-990x500

Неверојатни дрвени грамофони

Една аудио работилница од Сиетл создаде неверојатни грамофони направени од напречен пресек на стебло од дрво. Кент Волтер и неговиот татко употребиле основа од темно ореово дрво и стаклена подлога, Continue reading

black-white-skin-twin-sisters-lucy-maria-aylmer-22

Близначки кои изгледаат целосно различно

Како и секои други близначки, Луси и Марија Ајлмер се премногу блиски, меѓутоа, никогаш не би го забележале нивното сродство доколку само гледате во нив.