fucking-good-ideas-beautiful-concept-car-jaguar-xkx-22765

Прекрасен концепт за „Jaguar XKX“

Инспирирани од Јагуар Е-класа (1961-1975), дизајнерското студио „Skyrill“ во соработка со Мартин Мифти разви прекрасен концепт за автомобил наречен „Jaguar XKX“.

cool-pal-1024x682

Какви жени сакаат мажите?

Амбициозните и посветени мажи се секогаш попривлечни од оние „фраери“ кои по цел ден седат во маалските обложувалници или кафулиња.

Dubai-excentricidades-13

10 неверојатни факти за Дубаи

Дубаи е град со најголема стапка на раст во светот, космополитска дестинација со облакодери, убаво време и некои од најлуксузните хотели во светот.

de-markies-camper

Генијална приколка: спој на удобност и авантура

Во последните неколку години дизајнерите и архитектите ги сведоа работите во правец на максимизирање на малите простори.