tumblr_n5ynvwh9gw1rrl12ro1_500-1-1000x500

Нежната страна на суперхероите

Суперхероите неретко ги освојуваат срцата на фановите ширум светот, иако нивната работа е обично во областа на борбата, ладното и огнено оружје и супермоќите.

Teksas jakne

Трендови од 90-тите кои повторно се во мода

Сигурно сте забележале дека голем број трендови кои ја одбележаа модната сцена во деведесетите се вратија, што е одлично бидејќи од орманот можете да ги извадите старите парчиња облека и Continue reading

live-long-and-prosper-from-iss-space-nasa

Фото на денот: Поздрав за Нимој од вселената

Астронаутот Тери Виртс од „Интернационалната вселенска станица“, ја објави оваа симболична фотографија на неговиот профил на Твитер, која претставува последен поздрав за починатиот актер Леонард Нимој, познат по улогата на Спок во „Star Trek“. Фотографијата беше објавена еден ден после објавата за неговата смрт. Continue reading

slide1

Топ 10 најпрепознатливи обележја низ светот

Живееме во чудесна планета, преполна со најразлични природни и архитектонски убавини, кои сведочат за тоа колку е најразновиден светот во кој живееме.

1-washi

Внесете пролет во вашиот дом со помош на декоративен селотејп

Декоративните селотејпи во различни бои и дезени се едни од највеселите предмети кои можат да се пронајдат во продавниците за додатоци во домот.

17-Day-Diet-Plan-Menu

Ултра диета – изгубете 4-7 килограми за една седмица

Американскиот нутриционист Марк Химан создаде ултралесна диета позната како ултра диета, која ќе ви помогне да ги исфрлите токсините од организмот, да ги ублажите болките и воспалителните процеси и за Continue reading

IKEA-Qi-wireless-charging-furniture-6.0

Новиот мебел на Икеа ќе ги полни мобилните телефони – безжично

Шведскиот гигант за производство на мебел, ќе биде првиот што ќе лансира сет од маси, бироа и ламби што безжично ќе полнат телефони и други апарати.