Screen-Shot-2015-02-28-at-10.44.29-AM-660x438

Уникатен минималистички хотел во Јапонија

Уште од самиот старт бидете свесни дека станува збор за хотел кој не ги исполнува вашите стандардни очекувања на комфорт и луксуз.

Game-of-Thrones-chess-piece

Тизер за петтата сезона на „Игра на тронови“

Петтата сезона на серијата „Игра на тронови“, премиерно ќе биде прикажана на 12 април, а најновиот тизер открива само дел од сите возбудливи работи кои претстојат.

sex_1371072526_670x0_1376687951_670x0

Пет причини зошто сексот е добар за здравјето

Се разбира дека сексот е здрав, но дали сте знаеле дека добриот сексуален живот овозможува и некои конкретни здравствени подобрувања?

WomanApplyingDeodorantBlurredOut-850x400

Направете природен дезодоранс без штетни хемикалии

Купечките дезодоранси можат да бидат агресивни за чувствителната кожа и да предизвикаат црвенило и иритација.

inside-instruments-bjorn-ewers-4

Во внатрешноста на музичките инструменти

Велат дека убавината доаѓа однатре, а кога станува збор за музиката оваа максима е сосема точна – повеќето звуци се создаваат во внатрешноста на инструментите.

eb6434eeb9bab74b824be579db6fb65a

15 забавни работи кои можете да ги направите викендов

Викендот е одлично време за да си посветите време на себе, на вашите најблиски, и работите за кои најмногу се грижите.