hdhtjst

Креативни обетки за неконвенционални девојки

Пред само 75 години повеќето луѓе ги бушеле ушите во нивните домови, а младите девојки оделе до толку години што организирале и свечени забави за да го прослават овој чин.

luksuz-fancy-dizajn-samsung-99

Луксузна куќа за кучиња вредна 30.000 долари

Самсунг не е име кое обично се поврзува со домашните миленици, но британското претставништо одлучи да направи нешто поинакво.

stone-art-mandala-elspeth-mclean-canada-13-605x605

Стотици точки ги трансформираат обичните камења во парче уметност

Елспет МекЛин е австралиска уметница која живее во Канада, и со минимални материјали создава неверојатна уметност.

Desktop21

20 начини да го разубавите дворот со сијалички

Пролетните и летните денови се на самиот праг, па минувањето на топлите вечери во дворот се чинат како најидиличен начин да се помине времето.

kora-banane-banana-zubi-beljenje-1358200140-253435

Ефикасно природно средство за избелување на забите – активен јаглен

Секој сонува за блескава насмевка и убави бели заби, па неретко правиме најразлични третмани за да си го овозможиме тоа. 

6b0ed310-49f7-4e4a-b221-0b0335b4ca63

Домашни хот-дог мумии

Речиси и да нема некој кој не ужива во вкусот на хот-дог. Во денешниот рецепт ви прикажуваме како можете во домашни услови, брзо и лесно да дојдете до вкусен оброк Continue reading

tumblr_nidp3hd7eN1s9ze70o1_1280

Фото на денот: „Поздрав на Тито“ – Скопје, 1954 година

Поглед кон центарот на Скопје во мај 1954 година. Фотографијата е дело на американскиот антрополог Џоел Мартин Халперн.  Continue reading

OrangeCarrotJuice1

Домашен пијалок кој ги спречува пролетните алергии

Пролетните алергии се честа и непријатна појава, и ретко можат да се излекуваат на природен начин, но сепак е можно нивно спречување.

PicMonkey Collagdgdsge

15 луѓе кои комплетно престанале да се грижат за се

Понекогаш работите знаат навистина да ви дојдат преку глава толку многу, што едноставно доаѓате до онаа точка кога престанувате да се грижите.