Screen-Shot-2015-02-26-at-7.15.30-PM-660x660

Најбогатите кучиња на Инстаграм

Сите имаме слушнато за профилот на богатите деца на Инстаграм наречен „Rich Kids Of Instagram“, кој дури претставуваше инспирација за да се започне и вакво реално шоу.

Untitled-1

Емисиите на македонските телевизии некогаш и сега

Сведоци сме како со секој изминат ден македонската публика се повеќе е одалечена од ТВ екраните.

sony-world-photography-awards-2015-shortlist-10

Фото на денот: Подводна грациозност

Оваа прекрасна композиција е дело на фотографот Jonathan Yeap Chin Tiong од Сингапур. Истата е дел од натпреварот на Сони за 2015 година во категоријата „Спорт“, и прикажува неколку синхронизирани членки на националниот пливачки тим. Continue reading

sony-world-photography-awards-2015-shortlist-3

Најдобрите фотографии од натпреварот на „Sony“ за 2015 година

Веќе традиционално, годинашното издание на натпреварот на „Sony“ за најдобра фотографија ги собра најдобрите дела од изминатата година на едно место.

10991381_658772630944662_2318224193533770240_n

Во вистински момент: Молња во најпознатите знаменитости

Доколку некогаш сте успеале да уловите молскавица на фотографија, тогаш сигурно знаете колку е добро чувството од добиениот резултат.

xPopular-Cartoon-Characters-Meet-Their-Gruesome-And-Grizzly-Deaths.jpg.pagespeed.ic.Z1qtgt31qi

Неславна смрт на познатите анимирани ликови

Во сатиричниот свет на илустраторот Бен Чен ретко може да се види среќен крај – наместо тоа тој создава грозни сценарија каде што убива некои од нашите најомилени ликови од Continue reading

BHLDN_spring_2015_19

Бајковита колекција венчаници на „BHLDN“ за 2015

Инспирирани од пролетта, вечната елеганција и романтиката, луксузната модна куќа „BHLDN“ ја претстави својата најнова колекција венчаници кои ќе ве остават без здив.

CRN-JADE-DESIGNRULZ-1

Ѕирнете во најспектакуларната јахта во светот

Овој престиж беше креиран од страна на „Studio Zuccon International Project“ во соработка со дизајнерската компанија „CRN“ која е дел од познатиот бренд „Ferretti Group“.

Karlie-Kloss-VS-lingerie-2-660x889

10-те најдобри изданија на Карли Клос

По веста дека Карли Клос повеќе не е дел од ангелите на „Victoria’s Secret“ решивме да ви ги прикажеме нејзините десет најдобри изданија.

orange_peel_getty_jan_2014

8 причини поради кои веќе нема да ја фрлате кората од портокалот

Лековитите својства на портокалот не се наоѓаат само во нејзината вкусна внатрешнина, туку и во самата кора.

enhanced-9095-1394559536-9

Направете ги колачињата од „The Grand Budapest Hotel“

Доколку го гледавте „The Grand Budapest Hotel“ тогаш сигурно се сеќавате на колачињата кои освен што изгледаа прекрасно, беа вистинско решение од безизлезната ситуација.