Spock-Leonard-Nimoy

Почина Леонард Нимој, ѕвездата од „Star Trek“

Актерот Леонард Нимој, познат по улогата на Спок во култните „Star Trek“ (Ѕвездени патеки), почина денеска во својот дом во Бел Ер на 83-годишна возраст.

2adcdbb6ca862bccff11cdbf3e1998dc

20 култни фотографии од Елизабет Тејлор

На денешен ден (27 февруари 1932 година) родена е Елизабет Тејлор, култна британско -американска актерка, добитничка на два Оскари за најдобра актерка.

16443232767_1eef782bf8_c

Фото на денот: Замрзната природа

Растенијата кои живеат на езерското дно испуштаат метан кој замрзнува откако ќе се доближи до ладната површина. Овие замрзнати меури се натрупуваат едни врз други како што замрзнува целото езеро. Continue reading

main.original.1000x0c-12-660x439

Уличниот стил за време на модната недела во Милано

Милано од 25 февруари до 3 март ќе ги угости илјадниците вљубеници во модата кои ќе имаат шанса да ги проследат ревиите посветени на колекциите есен/зима 2015.

animal-chair-collection-hippo-sofa-maximo-riera-3

Повелете, седнете си на нилскиот коњ…

Максимо Риера, е името на креаторот на оваа интересна колекција мебел инспирирана од дивите животни, и едноставно насловена „Animal Chairs“.

maska za telefoni

Направи сам: Декоративна маска за телефон

Повеќето луѓе функционираат на тој начин што без разлика на тоа колку долго ги посакувале работите кои конечно ги добиле, по извесно време се заситуваат од истите.

the-career-of-david-bowie-explai

Музичката кариера на Дејвид Боуви во само една минута

Дали би можеле да ги наброите клучните моменти во кариерите на некои музички легенди за само една минута?

banksy2-1000x500

Видео: Бенкси ја посети Газа

Графити мајсторот Бенкси ја посети Газа за да сними мини-документарец за животот во оваа област која е измачена од воените конфликти со Израел.

21f3ff57-97e8-41db-a672-8cb0fe2d6fb6

10 неочекувани употреби на искористените ќесички чај

Чајот не е само топол напиток кој може да се искористи за детоксикација на вашиот организам. Тој е многу повеќе од тоа.

Screen-Shot-2015-02-26-at-7.15.30-PM-660x660

Најбогатите кучиња на Инстаграм

Сите имаме слушнато за профилот на богатите деца на Инстаграм наречен „Rich Kids Of Instagram“, кој дури претставуваше инспирација за да се започне и вакво реално шоу.