Female and man's hands with broken heart

Скршено срце – мит или реалност?

Една од најемотивните состојби на човекот е губењето на саканата личност, без разлика дали причината за ова е разделба заради разни околности или пак смрт.

lampa-razglednice6

Претворете ги разгледниците во ламби и оживејте ги омилените патувања

Сигурни сме дека во некоја фиока имате  многу разгледници од најразлични патувања на кои се отсликани градови и објекти кои ви го одземале здивот кога сте ги гледале во живо.

Multifunctional-Sofa-that-Can-Transformed-Into-Dining-Table

20 мултифункционални парчиња мебел кои изгледаат генијално

Оддалечете се малку од вообичаениот комфорт на кој сте веќе навикнати, и погледнете ги овие генијални парчиња мебел кои драстично ќе ви ги прошират вашите досегашни хоризонти.

1094496_486869218072054_2004451599_o

Фото на денот: Во мрежата на пајакот

Оваа фотографија е дело на скопјанецот Бојан Стефановски. Фотографијата совршено ги става во фокусот едноставните работи кои секојдневно нè опкружуваат, но не ги забележуваме. За повеќе негови дела клик тука. Continue reading

Coco-Chanel

15 најмудри совети на Коко Шанел

Легендарната дизајнерка Коко Шанел, остана запаметена по беспрекорниот стил и елеганција кој беше совршено преточен во нејзиниот бренд кој до денешен ден е поим за престиж и софистицираност.

29f7aba9a2d88b9653583ef94d88a1bb_650x

Панорамски фотографии кои тргнале во погрешна насока

Новите паметни телефони нудат навистина многу опции, но сепак, луѓето се уште најмногу се радуваат на квалитетните камери и алатките кои доаѓаат заедно со нив.