?????????????????????????????????????????????

Дали е добро да имате тајни пред партнерот?

На почетокот на врската, додека партнерите не се запознаат подобро, тајните се сосема природна појава, меѓутоа, психолозите наведуваат дека искреноста е „билет“ за влез во среќна врска.

10999794_856942004352779_2646336019300217562_n

Студентите успеаја: Ќе се подготвува нов закон за образование

После 14 дена „окупација“ на факултетите, студентите успеаја да ја остварат својата цел – изработка на нов закон за образование кој нема да содржи државен испит.

7960461442_3e15cafdcd_c

Фото на денот: Изгрејсонце над езерото Морејн

Езерото Морејн се наоѓа во најстариот национален парк во Канада, Банф, на надморска височина од 1,885 метри. Прекрасната сина боја на езерото се должи на одбивањето на светлината од каменото дно на езерото. Continue reading

celebrity-portrait-photography-oscar-after-party-vanity-fair-mark-seliger-2

Потрети на познатите од забавата на „Vanity Fair“

После завршетокот на 87-то издание на Оскарите, познатите ѕвезди традиционално ја продолжија забавата на настанот кој секоја година го организира магазинот !Vanity Fair“.

feast_a

„Feast“ – краткиот анимиран филм кој годинава го освои Оскарот

„Feast“ е насловот на краткиот анимиран филм кој ги освои срцата на публиката на годинашното издание на Оскарите.