f35baa2d6551ab339c1ae95b712c2a59

Инструмент кој го претвора „тверкањето“ во музика

Љубителките на „тверкањето“ конечно можат својот талент да го воздигнат на едно сосема ново и повисоко ниво.

apple

„Apple“ развива паметен автомобил кој би можел да покрене голема револуција

Компанијата „Apple“ веќе го предефинираше нашиот поим за компјутери и телефони, а сега го прави истото со часовниците, а за десетина години можеби и ќе дочекаме револуција во автомобилската индустрија!

do-sl-3

Фото на денот: Скопје од минатото

Старата железничка станица во Скопје. Година и автор – непознати. Она што фасцинира е чистотата на градот, која била на завидно ниво и покрај недостатокот од напредна механизација која ја имаме денеска. Continue reading

54bfed3faeedcb4b1c76db8d_t-vanity-fair-oscar-party-cop

Секси и провокативни фустани на забавата на „Vanity Fair“

Ако црвениот тепих на Оскарите е мерило за гламур, тогаш годинашната забава на „Vanity Fair“ е мерило за сексапил.

Ramstore cover Gurmanski mesec

Свечено отворање на реновираниот дел за брза-храна во Рамстор

Oд среда (25.02) посетителите на Рамстор Мол ќе може да уживаат во проширениот и целосно обновен дел за брза храна во трговскиот центар.

belle-et-sebastien

„Убавицата и Себастијен“ во Кинотека на Македонија

Во четврток (26 февруари), со почеток во 20 часот, во Кинотеката на Македонија, ќе се одржи проекцијата на филмот „Убавицата и Себастијен“ од 2013 година, на режисерот Никола Вание.

141510309154ea48fe297c8152728966_640x427 (1)

Апликации кои помагаат да ја одржите страста на далечина

Кога врската трпи раздвоеност, ништо не помага толку многу како најновите технолошки достигнувања.

10834839

Човек-птица триумфираше на 87-то издание на Оскарите

Филмот „Човек птица“ („Birdman“) на режисерот Алехандро Ињарта е големиот победник на 87-та церемонија на доделување на наградите на Американската филмска акадмија, освојувајќи ги оскарите за најдобро филмско оставрување, за Continue reading