65014_1600x1200-wallpaper-cb1362778733 (1)

Фото на денот: Убавината на Аурора бореалис

[vc_row][vc_column][mk_image image_width=”800″ image_height=”600″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”border_shadow” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″ src=”http://block.com.mk/wp-content/uploads/2015/02/65014_1600x1200-wallpaper-cb1362778733-1.jpg”][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]На околу 100 километри северно од арктичкиот круг, може да се забележи поларната светлина како силно сјае Continue reading

Untitled-1

27 храбри модни комбинации за 27-от роденден на Ријана

[vc_row][vc_column][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]Една од најпознатите поп-ѕвезди на денешницата, Ријана, денес го прославува нејзиниот 27-ми роденден. Убавицата од Барбадос освен по многубројните хитови со кои се стекна со светска слава, Continue reading

54e623e6a59d1

Војна на хипстери: Сече пунџи и бега да не го фатат

Постојат две групи на луѓе. Оние на кои им се допаѓаат „хитовските“ машки пунџи, и оние кои не можат да ги поднесат.

maxresdefault

Неверојатни пица портрети

Наградуваниот пица мајстор Доменико Крола не само што прави вкусни пици во својот ресторан Бела Наполи во Глазгов – тој создава уметност.

507173698_1280x720

Неверојатна виртуелна посета на Дубаи

Светски познатиот фотограф и снимател Rob Whithworth, препознатлив по своите „time-lapse“ видеа, ја подигна својата видео продукција на сосема ново ниво со техниката „flow motion time-lapse“