messironaldoorg-660x413

Сите фудбалски рекорди на Лионел Меси и Кристијано Роналдо

На вечното прашање: „Кој е подобар играч, Лионел Меси или Кристијано Роналдо?“ можеби никогаш нема да добиете еден одговор, веројатно затоа што тие се сосема различни карактери и затоа што Continue reading

82208418254e5d9c7c779b548667434_640x39285

Субару произведе 15 милиони „боксер“ мотори

Субару одбележа своевиден јубилеј! Во погоните на јапонскиот произведувач за половина век се изработени 15 милиони таканаречени боксер мотори.

paris-gif-1-metro

Поинаков поглед на Париз

Овие интересни анимации подолу се дело на дизајнерот „Yoyo the Ricecorpse“ а претставуваат преработка на фотографии направени во еден реален град – Париз.

eyes_women

Сè што треба да знаете за кожата околу очите

Сигурни сме дека ја негувате кожата на лицето најдобро што можете, но дали обрнувате посебно внимание на кожата околу очите?

fce7694e7e37100d307f09c4242b04d2

Светот низ очите на кучињата

Ако некогаш сте се зачудиле од некои постапки на вашиот миленик, погледнете ги овие интересни илустрации и работите веднаш ќе станат појасни. Светот е сосема различно место низ очите на кучињата:

time-capsule-kitchen-60s-nathan-chandler-furniture-5

Прекрасна пастелна кујна од 1956 година

Восхитен од своето откритие, американскиот дизајнер Нејтан Чендлер веднаш одлучил да ја купи кујната постара од 50 години која ја пронашол во одлична состојба.