3.jpg

Фотографии од денешните музички настапи на Автономна зона

Денеска на платото пред Филозофскиот/Филолошкиот факултет по своја иницијатива од Босна и Херцеговина допатува и свој настап одржа групата „Дубиоза колектив“, додека пак домашна поддршка беа Kanton6 и Bernays Propaganda.

296

15 не толку познати дестинации вредни за посета

Постојат многу туристички атракции за кои многумина ќе се согласат дека се здодевни и преценети, но, постојат и онакви за кои речиси нема никој слушнато.

naslovna4-1000x500

10 најубави фустани на добитничките на Оскар

Колку што се зборуваше за нивните фантастични актерски изведби, толку внимание привлекоа и фустаните кои ги носеа во моментот кога ги освоија најпрестижните награди од светот на филмот.

Mijanmar

Атлас на убавината: Жените ширум светот

Една фотографка од Романија пред две години дал отказ од компанијата во која работела и решила да започне нов живот.

unnamed (1)

Фото на денот: Момент пред да „истури“

Оваа прекрасна фотографија е дело на младата Марија Митева, студентка на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ во Скопје. Таа совршено го уловила моментот пред да започне невремето Continue reading

shampoo

Здрави рецепти за домашни шампони

Ако сте љубители на домашно направена козметика која не содржи штетни хемикалии, тогаш сигурно ќе ве интересира дали може да направите и домашен шампон?

208

24 најкул кафулиња ширум светот

Постои едно ненапишано правило кое вели дека искусувањето на духот на градот кој го посетувате туристички, ќе биде непотполно доколку не седнете да се напиете некој пијалок во едно од Continue reading