Year_5_STILL

НАСА објави спектакуларно видео од сонцето

По повод петгодишнината од постоењето на Соларната опсерваторија, НАСА објави спектакуларна „timelaps“ снимка која прикажува како се менувало сонцето во последните пет години.

potd-sky_3169938k

Фото на денот: Ледена квечерина

Фотографот Пoл Кингстон помина една ужасно ладна ноќ спротиставувајќи им се на минусните температури, со цел да го улови јасното небо и бројните ѕвезди. Фотографијата е снимена во северниот дел на Англија. Continue reading

47bdfb36fa9fff107fc4124a3dc2db87_650x

20 мини градини кои ќе го разубават секој дом

Градинарството е одличен и продуктивен начин за релаксација, подобрувајќи го изгледот на просторот, воздухот и вашето расположение.

Screen-Shot-2015-02-16-at-6.40.47-AM-660x470

Најпознатите комичари денес, на некогашните аудиции на „SNL“

Секогаш е интересно да ги видиме познатите лица на Холивуд како изгледале пред да станат славни.

vincent-laforet-sin-city-las-vegas-air-6-677x451

Градот на гревот од птичја перспектива

„Градот на гревот“ е серија неверојатни фотографии од Лас Вегас навечер, сликани од птичја перспектива.

????????????????

Вака изгледало првото доделување на Оскарите

Кратко и скромно, првото доделување на Оскарите e единствената церемонија во историјата на Американската филмска академија која не се пренесувала во живо.

sijetl-dobio-prvi-aparat-za-marihuanu

Сиетл го доби првиот автомат за канабис

Речиси една година откако во Вашингтон се легализираше марихуаната за рекреативни цели, Сиетл го доби првиот автомат од кој може да се купи канабис.