get-the-gloss-horoscopes-1

Доблестите на хороскопските знаци

Сите хороскопски знаци имаат доблести поради кои ги сакаме, и со некои одлично се сложуваме а со други пак, имаме проблеми да воспоставиме комуникација.

20-tetovaza-20

Супер реалистични тетоважи оставаат без текст

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Валентина Риабова е талентирана уметница од Санкт Петерсбург, Русија, која секојдневно создава неверојатни ремек-дела на телата на нејзините клиенти.

shake-up-peel-eggs-with-glass-water.1280x600

„Маратонско“ лупење јајце со едноставен трик

За повеќето луѓе варените јајца се составен дел од доручекот. Тие се навистина здрава состојка за организмот и одличен начин да се започне денот.

3clstspc987-1000x500-1000x500

ClosetSpace: Апликација која ви кажува како да се облечете

Постојат илјадници апликации за паметните телефон, но поголемиот дел од нив се наменети за организација на финансиите или здрава исхрана и физичка активност, меѓутоа што е со облекувањето во зависност Continue reading

hungarian-money-concept-euro-barbara-bernat-3

Необична визија за изгледот на еврата

Кога станува збор за еврото како парична валута, има многу теми на кои може да се зборува, меѓутоа, за една работа би се согласиле сите, а тоа е дека може Continue reading