Woman-drinking-milk-012

Тест со кој може да се провери дали телото има канцер

Научниците од Институтот за технологија во Масачусетс откриле уште еден едноставен метод кој може да го открие канцерот, а кој вклучува единствено јогурт и тест на урината.

11002603_10155211855750722_5963662003494213943_n

Ману Чао со поддршка за Студентски пленум!

Светски популарниот пејач, Ману Чао, ја изрази својата поддршка за Студентскиот пленум од Скопје преку неговата официјална страница на Фејсбук на која има над 2 милиони следбеници.

space-planet-europa-nasa_80567_990x742

Фото на денот: Далечна оаза

Замрзнатата површината на месечината на Јупитер, Европа, која изгледа како обоен мозаик и е сликана од вселенското летало Галилео, крие течен океан кој можеби ги содржи сите состојки потребни за живот Continue reading

Sagano.Bamboo.Forest.original.1514

Сагано – магична бамбусова шума во Јапонија

На нашата планета постојат огромен број прекрасни краеви кои изгледаат нестварно и ни го одземаат здивот, а такво место е и Сагано – познатата бамбусова шума во Јапонија.

Jean-Yves-Lemoigne_pixxxel_at_yatzer_3

Пикселизирана еротика

Yatzer, една од најпознатите интернет страници за уметност и дизајн, ги подготвува читателите за Денот на вљубените на еден мошне необичен и уникатен начин.

the-google-office-in-budapest-vertical-garden

Канцелариите на „Google“ во Будимпешта – каде уметноста се соединува со функционалноста

Не е никаков новитет дека без разлика на тоа каде и да се наоѓаат, канцелариите на „Google“ се препознатливи по креативно уредениот простор и инвентивниот дизајн.

DSC_0399

Направете уникатна шолја за кафе со помош на лак за нокти

Ако ви треба уникатен подарок или едноставно сакате да направите нешто фантастично за себе, тогаш овој туторијал е вистинското решение за вас.

10970179_1096280143731452_870362703_o

Преглед на вториот и распоред за третиот ден на студентската Aвтономна зона (Обновено)

[vc_row][vc_column][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″] Измина вториот ден од окупацијата на Филозофскиот и Филолошкиот факултет од страна на Студентскиот пленум.