rs_634x938-141119110320-634.Cinderella-New-Movie-Stills-Disney.jl.111914

Чевличките на Пепелашка создадени од најдобрите дизајнери на денешницата

Приказната за Пепелашка ни е добро позната од детството, кога тагувавме заедно со неа низ тешките моменти и се радувавме кога заблеска на балот, но, исто така, бевме сериозно загрижени Continue reading

Samsung-Galaxy-S6-and-Edge-design-d

Самсунг најави камери од иднината

Не многу одамна откривме дека новите „Galaxy S6 Edge“ телефони имаат одлични перформаси, а сега започнаа да се шират и информации за камерата во новите „флегшип“ телефони.

Untitled-1

Лупита Нионго во блескаво и ведро издание за „Lucky“

31-годишната актерка Лупита Нионго, е лицето кое го краси мартовското издание на магазинот „Lucky“.

download

Фото на денот: Ѕвездена ноќ над пустинскиот бран

Прекрасна ноќ над Бранот (The Wave) – неверојатна формација од песочник која се наоѓа помеѓу американските држави Аризона и Јута. Ова е често посетувано место, кое остава без здив поради неговите убаво исцртани бранови и различни нијанси на бои. Continue reading

Охридско езеро

Најубавите места за зајдисонцe според Airows, а меѓу нив и Охрид

Има некоја посебна магија во моментот на мирното набљудување на зајдисонцето, со драга личност до вас и чаша вино во раката.

SONY DSC

Претворете го стариот бокал во аквариум

Доколку во вашиот дом се наоѓа некој стар електричен бокал кој веќе не го употребувате, или пак сличен стаклен сад, време е да му дадете поинаква намена.

201877264854da03c0a8a8f155044550_w640

Сочни чоколадни колачи од само две состојки

Велат дека љубовта доаѓа преку стомакот, па доколку се уште му немате подготвено никакво изненадување на вашиот партнер за Денот на вљубените, ние ви нудиме идеално решение.