picmonkey-collage4-1000x500-1000x500

Денот на вљубените: 8 најдобри афродизијаци

Зачинете ја вашата љубовна врска со помош на овие 8 најдобри афродизијаци, кои не само што ќе ви ја разбудат желбата за секс туку и ќе ја подобрите состојбата на целиот организам.

unnamed (4)

Студентите ги окупираа факултетите

Додека во собрание се подготвуваат измените на законот за високо образование, студентскиот и професорскиот пленум бараат да се стопира постапката. 

embroidered-travel-scenes-teresa-lim-9

Наместо да фотографира, везе гоблени

Повеќето туристи со цел да ги зачуваат спомените од патувањата се фаќаат за фотоапаратите и постојано сликаат, заборавајќи да уживаат. 

unnamed

Концерт на Наум Петрески во Рамстор Мол

Љубителите на виното, добрата песна, културата и подароците оваа сабота може да уживаат во богата програма која Рамстор Мол специјално ја подготви за денот на виното и љубовта (14.02).

turkish-ice-cream-istanbul_78226_990x742 (1)

Фото на денот: Турски трговец

Оваа фотографија полна со шаренило, го покажува овој продавач на сладолед во Турција кој приредува вистинско шоу на неговите редовни муштерии. Дондурма е името на неговиот најпознат специјалитет, кој се разликува од традиционалниот сладолед по густата и растеглива текстура. Continue reading

241

23 економични идеи за да ја разубавите градината

Слободниот простор во домот и градината е секогаш идеално место за да ја изразите вашата креативност.

2015kidsreenactoscars-2

Оскаровските филмови на детски начин

Во пресрет на годинашните доделувања на Оскарите, екипата на CineFix создаде необична компилација од сцените номинирани за најдобро филмско остварување.

10847876_307904469419327_1720103834481736776_n

Голем роденденски попуст во бутикот „XXX-L“

Бутикот „XXX-L“–лоциран во Трговскиот центар Буњаковец, овој февруари ги наградува своите верни потрошувачи со голем асортиман на производи на попуст.

radio-600x400

Конкурс за „Поезија во глувата соба“ број 4

Студент ФМ 92,9, радиото на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ по четврти пат го распишува конкурсот за избор на најдобар млад поет дебитант – „Поезија во глувата соба“.