4-pics-1-song-12113

Дознајте која песна била хит на денот на вашето раѓање

Можеби никогаш не ви паднало на памет, но постои веб-страница која може да ви каже која песна била број 1 хит на музичките топ листи на денот на вашето раѓање. 

10993482_647404562081469_8600107074966227249_n

Фото на денот: Огнена посветеност

Кавика Сингсон дошол до необична ситуација додека се обидувал да ја фотографира надојдената лава во Хаваи. Неговиот пријател Крис Хирата го снимил моментот во кој чевлите на Сингсон се зафатени од пламени јазици. Меѓутоа, по само неколку месеци, тие признале дека фотографијата не била воопшто спонтана, и дека намерно ги запалиле обувките со цел да направат што подобра слика. И навистина – успеале. Continue reading

cover4-1000x500-Copy-1000x500

10 секси манекени кои ќе ја одбележат 2015 година

Крајот на јануари беше одбележан со познатата париска модна недела кадe многу познати и непознати лица продефилираа на модните писти.

lambo-speedboat

Ламборгини глисер од 1.3 милиони долари

На годинашната недела на автомобили во Палм Бич, посетителите имаа прилика да го погледнат единствениот Лаборгини глисер чиј креатор од Мајами, Џино Гарџиуло, го претстави на публиката. 

cimet-1377436061-11574

5 причини за почеста употреба на цимет

Циметот е зачин кој освен што дава неверојатен вкус и арома на пијалоците и десертите кои ги приготвуваме, е и вистински благодет за организмот на човекот.

eegg-shells

10 неочекувани употреби на лушпите од јајца

Сите сме запознаени со фактот дека варените јајца се навистина здрава навика за нашиот организам.