r_d2c8657

Јапонската армија изгради џиновска снежна скулптура инспирирана од „Војна на ѕвездите“

Фановите на „Војна на ѕвездите“ беа пријатно изненадени на снежниот фестивал во Сапоро, еден од најголемите зимски настани во Јапонија.

најдобро време за секс

Знаете ли кога е најдобро време за секс?

Верувале или не, стручните лица го пресметаа најдоброто време за сексуални игри, измеренo во одредени периоди во месецот, неделата па дури и денот.

2013-11-28_236543_places-web

Фото на денот: Електрична бура над езерото Менинде

Драматичните бои на водата и небото и опустошената земја околу езерото Менинде во Нов Јужен Велс, Австралија изгледаат како совршено место за електрична бура. Гранките на дрвјата наликуваат на искривените молњи и оддаваат впечаток дека и порано минувале низ вакви бури.  Continue reading

1_InfinitiQX30

Infiniti подготви „QX30“ концепт за саемот во Женева

Infiniti потврди дека новиот „QX30“ концепт е подготвен да ѝ се претстави на публиката на саемот во Женева следниот месец.

XX-Of-The-Most-Creative-Bookmarks-Ever1__700

Креативни и уникатни обележувачи за книги

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Сигурно некогаш ви се случило да започнете да читате книга, но да ја изгубите страницата на која застанавте, само бидејќи немавте обележувач за страници?

4206193953-1000x500

Ова се најчудните споменици во светот

Kога патуваме често се среќаваме со еден ист тип на споменици: луѓе на коњи, генерали и кралеви со визионерски поглед кон иднината или фонтани со разни украси.

20109golema

Ќе сноси ли некој одговорност за смртта на 9-годишната Тамара Димовска?

Почина 9-годишната Тамара Димовска од Велес, девојчето кое имаше искривен ‘рбет и чекаше државата да и одобри операција во странство, јавува Телеграф.

257B4B8600000578-2939792-image-a-98_1423434896324

Грациозност и елеганција на БАФТА наградите

На вчерашното доделување на БАФТА наградите, како и вообичаено, еднакво внимание привлекоа тоалетите кои се појвија на црвениот килим, колку што и самата церемонија.

orange-juice-600x420

Домашен сируп од портокал против сува кашлица

Со текот на наглите климатски промени, сосема е нормално доколку се соочувате со здравствени проблеми во вид на сува кашлица.

grammys-2015-best-dressed-600x450

Најдобрите и најлоши модни изданија на доделувањето на Греми наградите

Познатите дами сериозно одлучија да го привлечат вниманието на годинашното доделување на Греми наградите.

maxresdefault

Колачиња од две состојки готови за само 30 секунди

Ако сте едни од оние кои сакаат колачи, а притоа сакате и да се храните здраво, тогаш овој колач е вистинско решение за вас.

did-you-know

15 интересни факти кои веројатно не ги знаевте

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text disable_pattern=”true” align=”left” margin_bottom=”0″]Секогаш е одлично време за да се научи нешто ново, особено доколку станува збор за забавни факти од секојдневниот живот.