10957613_10205776477200649_1465876840_n

Brass Brothers – свежина во македонскиот музички простор

„BRASS BROTHERS” е лимено-дувачки состав, но и идеја која постои со цел да ја забавува пошироката јавност и да ја запознае со разни стилови на музика.

trolltunga-norway-1500-x-1000

Фото на денот: Норвешка убавина

Тролтунга, или во превод, јазикот на тролот, е прекрасно место лоцирано во градот Ода, Норвешка. Она што го прави толку посебно е карпата која се протега хоризонтално на 700 метри височина, а се формирала уште илјадници години пред леденото доба. Планинарите можат да стигнат на ова место само во периодот од јуни до септември. Continue reading

hogewey-the-amazing-village-in-the-netherlands-just-for-people-with-dementia-111

Неверојатно село во Холандија само за луѓе со деменција

Лоцирано во холандскиот град Весп, се наоѓа едно мало, симпатично уредено селце наречено Хегевејк.

metalurg

Сите првотимци заминуваат од Металург

Претседателот на ракометниот клуб Металург, Левче Китевски, на прес конференцијата која се одржа во петокот соопшти кои играчи си замунаа од клубот.

make_a_man_fall_in_love_1_

Пет работи кои ги возбудуваат мажите

Точно е дека мажите сакаат да ги меркаат сите жени што носат мини-здолништа, но постојат неколку помалку познати нешта што можат буквално за десетина секунди да ги возбудат речиси сите Continue reading

coverdb-1000x500-1000x500

Дејвид Бекам за H&M во новата пролетна колекција

Шведскиот моден гигант реши оваа пролет да ја продолжи соработката со познатиот фудбалер Дејвид Бекам, па тој се појави во новата кампања за пролет/лето 2015 година.