grad

Направете мини градини од искршени саксии

Трошните или искршени саксии не треба да завршуваат во корпата за ѓубре! Употребете ги за да создадете интересна декорација за вашата градина.

Three_red_Apples_by_mickeyd600 (1)

Јаболко – чувар на вашето здравје

Јаболкото можеби ја нарушило хармонијата во рајската градина, но каснувањето на вкусно јаболко не е никаков грев и може да влијае само позитивно на вашето здравје.

balding-old-man-haircut-russell-fredric-6

Казна за деца – „ќелава фризура“

Во денешно време, кога шлаканиците се нелегален начин да ја казните претераната палавост на децата а разговорите и не допираат премногу до нив, понижувањето се чини како најефективна воспитна мерка Continue reading

magic_mike_poster.png.CROP.promo-mediumlarge

Magic Mike XXL: Ченинг Тејтум повторно во улога на стриптизер

Долгоочекуваното продолжение на филмот „Magic Mike“ во кој еден од најпосакуваните глумци во светот Ченинг Тејтум толкува улога на стриптизер, ќе ја има својата премиера на први јули, а обожавателите Continue reading

large_The.Flood.Project.8.5x5.5.Front copy

Донирајте за поплавените од источна Македонија

Околу 650 семејства во земјава се најпогодени од  невремето кои ги зафати нивните домови и имоти информираат од Црвениот крст на Македонија.

holy_cross_chapel

Најнеобичните градби во светот

Фантазијата, креативноста и талентот на нивните творци ги направија овие објекти туристички атракции познати низ целиот свет.