179754503

Минијатурни метрополи направени од нивните најпопуларни закуски

Илустраторот Беа Креспо и фотографот Андреа Г. Портолес се здружија за да создадат серија фотографии наречена „Brunch city“.

maxresdefault

Направи сам: Една закачалка за сите марами

Џејми е една од најпопуларните YouTube Кориснички, која на својот канал и интернет страница наречени Gurl.com секојдневно објавува разни „направи сам“ проекти посветени за понежниот пол.

what-they-see-by-masashi-kawamura-5-650x425

Што гледаат уметничките дела?

И додека сликите и скулптурите се во центарот на вниманието во секој музеј, се чини дека нивниот живот не е толку гламурозен како што мислиме.

disney-game-of-thrones-joffrey-500x281

Што се случува кога ќе се спојат „Игра на престоли“ и цртаните на Дизни?

Некој навистина се потрудил совршено да ги поврзе ликовите на „Игра на престоли“ со нивните анимирани колеги од Дизни.

naslovna

Темната страна на Кина

Иако Кина се смета за една од најубавите земји во светот со прекрасни природни пејсажи, таа има и темна страна, каде многу градови се буквално проголтани од смог.

x35-Lonely-Guys-Resort-To-Photoshopping-Their-Own-Girlfriends.jpg.pagespeed.ic.wgAV44dz11

15 осамени Фотошоп мајстори

Овие 15 момчиња имаат две заеднички работи: богат љубовен живот и  одлични Фотошоп вештини.Верувале или не, на овие фотографии навистина е употребен фотошоп.

article-2278434-17944ACF000005DC-440_634x465

Последните оброци на осудениците на смртна казна

Екипата на Buzzfeed направи интересно видео со последните оброци на дванаесет познати криминалци на кои им била пресудена смртна казна.

hvfh-image11

7 најголеми митови за храната

Тешко е да ги препознаеме сите погрешни информации за тоа што е добро за нас, а што не е. Со оглед на тоа колку е важно здравјето, зачудувачки е колку малку Continue reading

0

Погледнете во најголемата фабрика за секс играчки во светот

Во кинескиот град Нингбо се наоѓа најголемата светска фабрика која се занимава со производство на сексуални помагала и играчки.  Еден од вработените објаснува дека обемот на работа толку пораснал последниве Continue reading