8-michael-bay-bathroom

Како изгледаат бањите на славните личности?

Со оглед на раскошот и луксузот на кој се навикнати, не е ниту чудо што светски познатите ѕвезди можат да си дозволат своите бањи да ги претворат во магични соби Continue reading

22well-tmagArticle-v2

Како да бидете организирани во текот на целата недела?

Денеска со вас споделуваме еден мошне едноставен трик кој се однесува на тоа како да се однесувате организирано во текот на целата седмица.

ZvK3glA

Рајски 30 метри квадратни во кои секој би посакал да живее

На работ на карпите кои се протегаат над самиот залив Вајтсбенд во Велика Британија, изградена е малечка куќа од само 30 метри квадратни. 

large

Кога во басната за зајакот и желката ќе се вмеша Мерцедес

Басната за желката и зајакот на Езоп носи порака дека трудот може да ја надмине занемарената надареност, меѓутоа, Мерцедес во својата нова реклама очигледно порачува дека не ви е потребен Continue reading

northern-lights-aurora-yellowknife

Магијата на поларната светлина

Кога небото ќе оживее со магичен приказ на зелена, црвена и виолетова боја тоа може да биде само еднo – Аурора Бореалис или поларна светлина.

andromeda

Објавена најголемата фотографија од вселената

Неодамна НАСА ја објави најголемата и најјасната фотографија некогаш направена. Фотографијата е од галаксијата Андромеда и покрива растојание од 48,000 светлосни години.

oscars-2014-nominees

Изненадувачки, овие актери никогаш не биле ниту номинирани за Оскар

Неодамна беа соопштени годинашните номинации за Оскар. Британскиот Телеграф ја искористи оваа пригода да го сврти вниманието кон овие 20 фантастични актери и актерки, кои никогаш не добиле ниту номинација Continue reading

насловна дизајнерка

Оваа дизајнерка употребува вистински цветни ливчиња во своите модни илустрации

Грејс Чао, 22-годиншна студентка од Сингапур на интересен и оригинален начин ги создава своите модни илустрации. Наместо мастило, моливи, бои или ткаенини таа употребува вистински цветни ливчиња.

Christian-Louboutin-House-Paris-01

Ѕирнете во боемскиот дом на Кристијан Лобутин

И покрај фактот што најголемиот дел од своето време го минува во Њујорк, сепак, модниот могул Кристијан Лобутин не можел да одолее на убавините на неговото родно место, Париз, па Continue reading

најбогати фудбалски клубови 2014

Најбогатите фудбалски клубови во 2014 година

Вистина е дека топката е тркалезна и се врти во различни насоки, но парите од друга страна, некако секогаш се вртат меѓу клубови како што се Реал Мадрид или Манчестер Continue reading